22 Ekim 2021

Günün Bilgisi

(1) Yeni Bilgi

Trendyol’dan Satış Rekoru Açıklaması: 72 Saatte 8 Milyon Sipariş Aldık

Kasım ayının gelmesiyle birlikte dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli indirim kampanyaları düzenleniyor. Pandeminin sürecinin de etkisiyle birlikte bu kampanyalar, en çok da N11, Hepsiburada ve Trendyol gibi ülkemizdeki e-ticaret platformlarına yaradı. Hatta Trendyol, iş ortaklarına yaptığı bir açıklamada 72 saatte 8 milyon sipariş aldığını belirtti.

Trendyol tarafından yapılan açıklamalara göre “Süper İndirim Günleri” olarak isimlendirilen kampanyalar kapsamında, siteye gelen ziyaret sayısı 220 milyonu aştı. Ayrıca kullanıcılar, kampanyanın ilk üç günde 20 milyondan fazla ürün siparişi verdiler. Görünüşe göre tüketiciler, kasım başta Trendyol olmak üzere e-ticaret platformlarının kasım ayı kampanyalarını bu yıl da ciddi anlamda önemsediler.

İşte Trendyol’un iş ortaklarına yaptığı o açıklama

Trendyol, 9-12 Kasım’da gerçekleşip bugün de devam eden Süper İndirim Günleri ile ilgili bir açıklama yaptı. İş ortaklarına yapılan açıklamalarda, 72 saatte 8 milyon sipariş alındığı ifade edildi. 220 milyonu aşan ziyaretçi sayısıyla birlikte sipariş edilen ürün miktarı ise 20 milyonu geçti.