Son dakika: 15 ilde uygulanacak seyahat kısıtlaması 15 gün daha uzatıldı

İçişleri Bakanlığı 81 şehir valiliğine “Kent Giriş-Çıkış Temkinleri” mevzulu ek genelge gönderdi. Genelge ile megakent statüsündeki 14 şehir ile Zonguldak’a kara, hava ve deniz yolu ile toplu erişim taşıtı, özel vasıta vb. yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 günlük zamanla 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 00.00’dan 3 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 00.00’a kadar geçici zamanla durdurulacak.

Genelgede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Buluşmasında, 14 megakent ile Zonguldak’ta uygulanan kent giriş-çıkış kısıtlamasına Bilim Heyetinin teklifleri istikametinde devam edilmesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

15 ŞEHİRDE YASAK DEVAM EDECEK

Bu kapsamda, Zonguldak ile megakentler Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van’a kara, hava ve deniz yolu ile giriş çıkışın durdurulması, bu geceden 3 Haziran Çarşamba gece yarısına kadar 15 gün zamanla uzatılacak.

UYMAYANLARA CEZA VERİLECEK

Kısıtlamaya müteveccih eskiki genelgelerle tanımlanan usul, temel ve imtiyazlar bu zamanda da geçerli olacak. Alınan karara uymayanlara yönetimsel para cezası verilecek, mevzusu kabahat teşkil eden tavırlara ait ise adli harekât yapılacak.

Son dakika: 15 ilde uygulanacak seyahat kısıtlaması 15 gün daha uzatıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir