21 Ekim 2021

Günün Bilgisi

(1) Yeni Bilgi

Kurumsal Şirketlerin Araç Kiralaması İçin 5 Neden

Kurumsal şirketlerin araç kiralaması

Kurumsal şirketlerin araç kiralaması, araç satın alma maliyetleri ile kıyaslandığında inanılmaz avantajlar sunuyor. Kurumsal şirketlerin araç kiralaması için nedenler başlığı altında en önemli 5 nedeni sizler için sıraladık.

Şirketler için en önemli giderler arasında yer alan araç giderleri, şirket bütçesini sarsıcı boyutlara ulaşabilmektedir. Ancak kurumsal firmaların önemli bir kısmı bu yükü hafifletmek ve gider kalemlerini azaltmak için, araç kiralama yöntemini tercih etmektedir.

kurumsal araç kiralama

Kurumsal Şirketlerin Araç Kiralaması İçin 5 Neden

Zaman Tasarrufu

İş hayatında zamanın verimli kullanılması, en önemli unsurlardan biridir. Özellikle büyük şirketlerin şirket bünyesinde araç sahibi olmaları şirket giderlerine daha fazla yük getirdiği gibi, zaman açısından da ayrı bir yük olmaktadır.

Araçların resmi işlerinin takibi ve zamanında yaptırılması zaman konusundaki sıkıntılardan bazıları iken, bakım ve diğer işleri de yine şirket içinde görevli kişiler için zaman kaybı olacaktır. Ancak araçların kiralık olması durumunda bu tür stresleri yaşamadan zamandan tasarruf etmek çok daha mümkündür.

Kesintisiz Hizmet

Daha çok büyük şirketlerin araç kiralamalarında, araçlarda yaşanacak herhangi bir soruna karşı firmanın hemen müdahale etmesi ve yeni araç temini çok daha kolaydır. Böylelikle işlerinizi kesintiye uğratmadan, kısa sürede kaldığınız yerden çalışmalarınıza devam etmeniz sağlanır.

Yeni Model Araçlar İle Daha Fazla Prestij Sağlayın

Şirketler için araç kiralamanın faydaları arasındaki en önemli şeylerden biri de sürekli yeni model araçlar ile hizmet vererek, daha etkili bir hizmet sunumuna sahip olmaktır. Ürün ambalajı ne ise, firmaların araçları ve hizmet merkezlerinin görüntüsü de odur.

Üstelik kiralık araçlar sayesinde daha yeni araçlar ile hizmet vermek, yakıt tasarrufu ve konfor konusunda da faydalıdır.

KDV Avantajı

Kurumsal şirketlerin araç kiralaması için en önemli nedenlerden biri de elbette ki KDV avantajıdır. Kiralayacağınız araçlar için kesilen faturaları gider göstererek, vergiden düşmek mümkün olmaktadır. Aracı doğrudan satın alan şirketlerde ise, KDV masrafları şirket bütçesi için ayrı bir yük olacaktır.

Vergi, Sigorta ve Kasko Giderleri

Araç kiralayan şirketlerin avantajlarından biri de kasko, vergi ve sigorta giderleri gibi gider kalemlerinin olmamasıdır. Aracın kiralandığı şirket tüm bu giderleri karşılayarak hizmet verdiği için, bu giderlerin olmaması zaman ve bütçe açısından kiralık araçlarda avantajdır.

Bu içeriğimizi beğendiyseniz “Yaşam” kategorisinde yer alan diğer yazılarımızı da incelemenizi öneririz.