Instagram Hesaplarının Güvenliği İçin Yapılabilecek 5 Şey

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Öyle ki çoğu insan gününün neredeyse yarısını sosyal medyada geçiriyor. Hâl böyle olunca bizde Facebook’un satın aldığı şimdiki zamanların en çok kullanılan Sosyal Medya uygulaması İnstagram için Hesap Güvenliği hakkında yazmayı düşündük. Gelin yazımıza geçelim


1) Şifrenizi Düzenli Olarak Değiştirin

Şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz ve zor,karışık şifreler eklemeniz hesabınızın çalınmasını engelleyecektir. Ha karışık derken unutacağınız şifreler de koymayın😁


2) Profilinize Telefon Numaranızı Eklemeyin

Bu detaya bir çok kullanıcı dikkat etmiyor. Ancak şunu unutmayalım ki dolandırıcıların sizi telefondan dolandırma ihtimali var. Bu yüzden profile numara eklemeniz güvenliğiniz açısından iyi olmayacaktır.


3) Bilmediğiniz Bağlantılara Tıklamayın

Instagram üzerinden gelen ya da Instagram Hesabınızın bağlı olduğu e-posta hesabına gelen bağlantılara tıklamamaya özen gösterin. Bu linklerde hesabınızın çalınma ihtimali bulunmaktadır. Zaten geçmişte de bir çok ünlünün hesabı böyle çalınmıştı.


4) 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Açın

Bu hesap güvenliği için bence en önemli faktör. Bu sayede hırsız Instagram Hesabınızın şifresini öğrense bile hesabınıza giriş yapamayacaktır. Çünkü bu yöntem için hırsıza sizin telefon numaranız da lazım.


5) Instagram Takipçi Sitelerine Giriş Yapmayın

Bu en önemlisi. Çoğu insan 100 takipçi uğruna bilmediği güvenli olmayan sitelere giriş yapıyor. Lütfen böyle sitelere giriş yapmayın.

::Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir