Galatasaray, takım kaptanı Işıl Alben’in sözleşmesini feshetti

Galatasaray ile tecrübeli basketbolcu Işıl Alben ile yollar dağıldı. Sarı kırmızılı kulübe veda eden 34 yaşındaki basketbolcu, BOTAŞ Spor ile uyuştuğunu açıkladı.

Sözleşmesinin takribî yüzde 40’ına denk gelen indirimi kabul ettiğini ancak aradan 4.5 ay geçmesine karşın şube personelleri tarafından kendisine bir kontrat gelmemesi üzerine ekipte istenmediğini kavradığını dile getiren Işıl Alben, şu ifadeleri kullandı:

“Çok Kıymetli GALATASARAY Ailem;

Öğrenmenizi isterim ki bu satırları böyle bir günde yazmak benim için çok güç. Ancak çıkan haberlerle alakalı bir söyleme yapmam gerekiyor.Kulübüm 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon kontratımı tek taraflı olarak feshetti. Şubat’ın ilk haftasında görüşmeye çağrıldım ve üzerime düşen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim.

“İSTENMEDİĞİMİN KANITIDIR”

“İdareyicilerimizin uygun gördüğü, feshedilen kontratımın takribî yüzde 40’ına denk gelen indirimi yapıp yeni kontratı kabul ettim. Aradan 4.5 ay geçmesine karşın şube profesyonellerinden tarafıma bir kontrat gelmemesi benim için ekipte istenmediğimin ispatı oldu. Bu koşullar altında 12 yıldır iftiharla taşıdığım 10 numaralı formamdan ‘şimdilik’ dağılıyorum. Galatasaray’a ve sizlere olan sevgim ben soluk aldığım sürece devam edecek. Dayanağını ve elini her zaman sırtımda sezdiğim Fatih Terim Öğretmenime, Sayın Başkanım Mustafa Cengiz’e, tüm Galatasaray Camiasına ve siz Büyük Galatasaray Taraftarına ebedî teşekkürlerimi sunuyorum.”

“BOTAŞ’A GERİ DÖNÜYORUM”

“Şimdi profesyonel sporculuk kariyerime başladığım ve Galatasaray’a transferimde en büyük hisse sahibi olan daha önceki ekibim BOTAŞ Spor’a geri dönüyorum. Neredeyse 48 saat içinde bu transfere karar verip reelleştiren BOTAŞ Spor Kulübü Başkanı Sayın Kerim Taşkıran’a ve idaresine teşekkür ediyorum.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir