Facebook ve Instagram’da Engelli Domaininizin Engelini Kaldırın

Eğer sizin de sitenizin domaini Facebook veya Instagram’da engelli ise,yazılarınızı bu sosyal mecralarda paylaşamayıp hata alıyorsanız bu yazımız tam da size göre. Gelin hep birlikte yazımıza geçelim.

Facebook Nedir?

Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde okuyan Mark Zuckerberg adlı öğrenci tarafından “The Facebook” adı ile kuruldu. Facebook ilk zamanlar Harvard Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin kendi aralarındaki mesajlaşmasını sağlaması amacıyla kurgulanmış ücretsiz bir uygulamaydı. Fakat kısa süre içinde kullanıcılarının beğenisini toplamış ve Harvard Üniversitesi haricinde da popüler hale gelmişti. Facebook’un nihai amacı insanların arkadaşlarıyla mesajlaşması kurmasını sağlamaktı. Facebook kullanıcıları arkadaşlarıyla iletişim oluşturmak için not, konum güncellemesi, fotoğraf, video vb. öğeleri kullandılar. Bu da “toplumsal paylaşım sitesi” terimini doğurdu. Bu gelişmelerin ışığında Facebook’un üye sayısı 5.5 milyonu aşmıştır.

Hal böyle olunca da şu an dünyadaki insanların çoğu da Facebook ve Facebook un geçmiş yıllarda satın aldığı en büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’ı kullanıyor.

Özellikle website sahibi olan veya belli bir projesi olan kişilerin yazılarını,makalelerini veya projelerini insanlara duyurabilmesi için de bu platformlar harika bir iletişim aracı oluyor.

Fakat bazen kullanıcılar istenmedik sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Öyle ki çok yakın tarihte bizde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmıştık. Uzun uğraşlar sonucu pekte zor olmayan bir yöntemle bu sorunu aştık. Gelin şimdi size de bu sorunu nasıl aşacağınızı gösterelim.

Facebook – Instagram Domain Ban Kaldırma

1) Öncelikle business.facebook.com adresinden bir Facebook Business hesabı oluşturuyoruz.

2) Ardından sağ üst köşede ayarlar kısmına tıklıyoruz.Açılan sayfada sırasıyla Marka Emniyeti – Domainler kısmına giriş yapıyoruz.

3) Önümüze gelen sayfadan domain ekle diyoruz ve banlı olan domainimizi yazıyoruz.

4) Ardından bizden bir kodu Domain yönetim panelimizden TXT kaydı olarak eklememizi isteyecek.Bunları tamamladıktan sonra doğrula diyoruz. Başarılı yazısını gördükten sonra normal Facebook ana sayfamıza geliyoruz.

5) Gönderi oluştur a gelerek sitemizi yazıyoruz ve paylaş diyoruz. Zaten paylaşmayacaktır. Altına spam değil gibi kutucuklar gelir oradan spam değil işaretleyip bunu 2 – 3 kez tekrarlıyoruz.


Ayrıca https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ bağlantısına gidip site adresinizi yazıp taradıktan sonra yine buradan da bildirebilirsiniz.

Biz bu işlemleri tamamladıktan sonra yaklaşık 3 gün sonra hem Facebook hem de Instagram’da domainimizin engeli kalktı. Bu yöntemi de sizinle paylaşmak istedik. Umarım yararlı olur. Dilerseniz aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

 
Facebook domain engeli nasıl kaldırılır?,facebook spamlı domain spamdan çıkartma,facebook domain engel kaldırma,instagram domain işleminiz engellendi hatası,domain facebook ve twitter engel kaldırma,domainim facebookta yasaklı gözüküyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir