22 Ekim 2021

Günün Bilgisi

(1) Yeni Bilgi

Antrenman sırasında kaza geçiren 11 yaşındaki kaykaycı Sky Brown’un kafatasında çatlaklar oluştu

Antrenman sırasında kaza geçiren 11 yaşındaki kaykaycı Sky Brown'un kafatasında çatlaklar oluştu

Antrenman sırasında kaza geçiren 11 yaşındaki kaykaycı Sky Brown'un kafatasında çatlaklar oluştu

Birleşik Kraliyet tarihinin yaz olimpiyat oyunlarına katılan en genç sporcusu olması beklenen 11 yaşındaki kaykaycı Sky Brown, Amerika Birleşik Devletlerindeki idmanları esnasında geçirdiği ciddi kazanın ardından sağlık kurumuna kaldırıldı.

Ölümden dönen ufak sporcu, BBC’nin haberine göre, şuuru kapalı bir biçimde sağlık kurumuna getirildi. 11 yaşındaki Sky’ın kafatasında çatlaklar oluştuğu sol eli ve sol el bileğinde kırık tespit edildiği aktarıldı.

“YAŞAMDA KALDIĞI İÇİN ÇOK KISMETLİ”

Sky’ın babası Stuart Brown, BBC’ye verdiği beyanatta “Sky rampadan sol eli arada kalacak biçimde başının üstüne düştü. Sağlık Kurumuna getirdiğimizde herkes hayati riski olduğunu düşünüyordu. Bugüne kadarki en vahim düşüşünü yaşadı ve yaşamda kaldığı için çok kısmetli” ifadelerini kullandı.

“BU EN MAKÛS DÜŞÜŞÜM”

Etkin olarak kullandığı bir YouTube kanalı da olan Sky Brown, iyileşme sürecinde bir video paylaştı. “Bugüne kadarki en makûs düşüşüm” başlıklı videoda ufak kız sağlık kurumu yatağından sağ gözü tamamen morarmış şekilde, geçirdiği kazayı aktardı. “Genelde düşüşlerimi paylaşmıyorum ve onlar hakkında konuşmuyorum zira yaptığım sporun cümbüşlü tarafını göstermek istiyorum ancak bu en makûs düşüşüm oldu ama mesele yok, kaygı etmeyin” diyerek hoşlananlarını bilgilendiren Sky, esin verici bir biçimde, iyi olduğunu ve en kısa zamanda kuvvetlenerek dönmek istediğini dile getirdi.

Kazanın yaradılışına da videoda yer verilirken videoda Sky’ın hakimiyetini yitirdiği ‘halfpipe’ın tepesinden süratle fırladığı görülüyor. Kaza görüntüleri Sky tabanla temas ettiği anı göstermiyor. Kaza anında Stuart Brown panik halinde çekimi vazgeçip acı içindeki kızına koşuyor.

Bununla beraber kazayı “en makûs düşüşüm” olarak belirleyen Sky, iyi sezdiğini ve en kısa zamanda daha eforlu ve daha dirayetli dönmek için çok coşkulu olduğunu belirtti.

Antrenman sırasında kaza geçiren 11 yaşındaki kaykaycı Sky Brown'un kafatasında çatlaklar oluştu