2020 Yılı En İyi 5 VPN Uygulaması

Tam ölçekli bir VPN hizmetini kullanmak birçok avantaja sahiptir: Wi-Fi bağlantıları şifrelenir, yeni bir IP adresi kimliğinizi gizler ve normalde ulaşamadığınız sitelere erişebilir.
Düşüşler de var. Bir VPN genellikle internet bağlantınızı yavaşlatır, bazı uygulamalarla çakışabilir ve bazen pahalı olabilir.
Aşağıda, sizin için en iyi 5 VPN uygulamasını listeledik.


1-)Express VPNSunucu sayısı: 1500+ | Sunucu yerleri: 148 | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 3

ExpressVPN’nin yazılımı birinci sınıf ve firmanın uzantıları da bir istisna değildir (Firefox, Chrome ve Safari için mevcuttur). Bu sağlayıcının uzantıları, DNS sızıntısının önlenmesi (IPv6 sızıntılarına dikkat etmenin yanı sıra) ve öldürme anahtarı gibi dikkat çekici bazı düzgün özelliklere sahiptir. Ayrıca kullanımı kolaydır.

Buradaki bir diğer önemli nokta, ExpressVPN uzantılarının gerçek konumunuzu HTML5 coğrafi konum kullanan sitelerden koruyabilmesidir. Bununla birlikte, burada akılda tutulmesi gereken bir şey, uygun ExpressVPN masaüstü uygulaması yüklenmeden ExpressVPN tarayıcı uzantılarını kullanamayacağınızdır.

ExpressVPN ücretsiz bir deneme, ne yazık ki sunmuyor. 30 günlük para iadesi garantisi ile birlikte gelen üç abonelik var. Ortalama VPN sağlayıcısından biraz daha pahalı, yıllık plan (üç ek ay ile) para için en iyi değeri sunuyor.


2-)TunnelBearSunucu sayısı: ~ 1.000 | Sunucu yerleri: 20+ | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

TunnelBear, harika bir performans, basitlik konusunda güçlü bir odaklanma ve çizgi film ayıları ile doldurulmuş bir web sitesi sunan hoş bir Kanadalı VPN’dir.
Chrome uzantısını yükleyin, e-posta adresinize kaydolun ve hareket etmeye hazırsınız. TunnelBear adres simgesini istediğiniz zaman tıklayın, mevcut 20 ülkeden (Avrupa, ABD, Hindistan, Hong Kong, Meksika ve daha pek çok ülkeden) bulunduğunuz yeri seçin ve tarayıcınız anında yeni evinizi kullanmak için güncellenir.
Alışılmışın dışında, kısayol tuşu (Ctrl + ÜstKrktr + U) ile servisi anında açabilir veya kapatabilirsiniz; farenize hiç dokunmanıza gerek yoktur.
TunnelBear’ın standart ücretsiz planıyla ilgili en büyük sorun, hızlı göz atma oturumunda kolayca kullanabileceğiniz ayda 500MB veri sınırıdır. Bu, servis hakkında tweet yaparak arttırılabilir ve bu size fazladan 1GB kazandırır. Ticari versiyona yükseltme yaparak, her ay ödediğiniz ayda makul bir 5 $ (4 £) tutarında sınırsız veri elde edersiniz ve genellikle özel fırsatlar vardır. Konuyla ilgili olarak, burada 5GB veri sağlayan özel TechRadar anlaşması var.

3-) WindscribeSunucu sayısı: N / A | Sunucu yerleri: 11 | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 1

Ücretsiz tarayıcı tabanlı VPN uzantıları genellikle hayal kırıklığı yaratıyor ancak Windindle canlandırıcı olarak farklıdır: daha az sayıda sınırlama, daha fazla özellik ve dengede aslında kullanmak isteyebileceğiniz kaliteli bir hizmettir.
Bir önemli kolaylık, kaydolmanızın gerekmemesi gerçeğidir – sadece kullanıcı adını seçmek, ayda bir ücretsiz 2GB veri yardımı elde etmenizi sağlar. Bir e-posta adresini teslim etmek, rakibinizden daha iyi olsa da ayda etkileyici bir 10GB verir.
Windscribe Cruise Control, sizin için en hızlı sunucuyu seçer ve engellenen bir kaynağa basarsanız otomatik olarak değiştirir. Orada olduklarını bilmeden bazı coğrafi bölgeleri atlayabilirsiniz.
Elbette kendi konumunuzu da seçebilirsiniz. Seçenekler ABD Merkez, ABD Doğu, ABD Batı, Kanada Doğu, Kanada Batı, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Hong Kong ve Birleşik Krallık’tır.
Ne olursa olsun, ticari planlarla aynı hızlı performansı elde edersiniz. Testlerimiz, yerel İngiltere sunucusundan 30 Mb / sn ve daha yüksek indirme hızı, Avrupa’dan 25-30Mbps ve en yakın ABD sunucusuna bağlanırken 15-20Mbps anlamına geliyordu.


4-) Hotspot Shield

Sunucu sayısı: N / A | Sunucu yerleri: 1 | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

VPN işinde en tanınmış isimlerden biri olan Hotspot Shield, neredeyse her şey için uygulamalarla kolay kullanımlı bir hizmettir (evet, hatta Windows Mobile bile).
Chrome ve Firefox eklentileri indirilebilir ve ücretsiz kullanılabilir. E-posta adresinizi veya herhangi bir kişisel bilgi türünü teslim etmenize gerek yoktur; bu açık bir hoşgeldin gizlilik artıdır.
Bu VPN’i kullanmak gerçekten kolay olamazdı. Büyük bir düğmeyi tıklamak, bulunduğunuz yer için en iyi sunucuya bağlanır ve hemen göz atmaya başlayabilirsiniz. Bağlantıyı kesmek için düğmeyi tekrar tıklayın.
Birkaç tıklamayla başka bir yere geçebilirsiniz. ABD ve İngiltere sunucuları ücretsiz plana dahil değildir, ancak Kanada, Şili, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Hindistan, Hollanda, Rusya Federasyonu, Singapur, İspanya, İsveç ve Türkiye’ye erişim elde edersiniz.
Ücretsiz sürümü günde 750MB veri verir, ancak performans değişkendir. En iyi ihtimalle 30Mbps’ye ulaşabildik, ancak çoğu site yüklenmek için belirgin bir şekilde daha uzun sürebilirken, genellikle çok daha azdı.
Yine de, Hotspot Shield’ın tescilsiz kolaylığı ve yer yelpazesi çekicidir ve genel olarak denemeye değer. Yükseltmek isterseniz, Hotspot Shield’ın Elit planı reklamları düşürür, size daha fazla yer edinir, birden fazla cihaz için kapsama alanı, sınırsız veri ve bulut tabanlı zararlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Fiyatlar ayda £ 4.50 (6 $) ile başlar ve yazarken şu an ömür boyu kullanım için £ 89.50 (120 $) alabilirsiniz. Sonuncusu, sonuncusu çok işe yarayabilir.


5-) ZenMateSunucu sayısı: N / A | Sunucu yerleri: 4 | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

ZenMate, Almanya’da bulunan ve şu anda 41 milyondan fazla kullanıcısı olduğu iddia edilen muazzam popüler bir VPN hizmetidir.
Şirketin Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları, VPN’ye ücretsiz olarak temel erişim sağlar. Başlamak için e-posta adresinizle kayıt olmalısınız ve hizmetin reklamlar içerebileceğini ve yalnızca dört yerde (Almanya, Romanya, ABD, Hong Kong) bulunduğunu unutmayın. Ancak sinir bozucu veri aktarım limitleri yoktur ve hizmeti istediğiniz kadar ve istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.
ZenMate’in tarayıcı uzantıları basit ve kullanışlı. Bir listeden yer seçerseniz, hemen bağlanır, istediğiniz zaman servisi açar veya kapatır ve bağlandığında ZenMate’in adres çubuğu simgesi güncellenir.
Tam ticari VPN’yi tercih etmek size çok daha iyi bir performans, 30 dan fazla yer ve hizmetin diğer uygulamalarla birlikte kullanılması imkânı sağlar. Ekstralar arasında kötü amaçlı yazılım ve izci engelleme bulunur ve bu rakam, aylık olarak ödenen aylık 4.16 £ (5.20 $) tutarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir